Спортните новини: Днес (7) | Вчера (8)
Марица нанесе втора поредна загуба на Локомотив в контролите
Автор: Стойчо Генов 16:16 / 06.02.2024Коментари (5)2646
Локомотив Пловдив изигра слаб мач и записа втора поредна загуба в контролните срещи през зимната пауза, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите отстъпиха с 0:2 срещу съгражданите си от Марица в спаринг, който се игра на стадиона в квартал "Кършияка".

Мартин Паскалев (40) си отбеляза автогол, а Станислав Маламов (46) също бе точен за домакините.

В петък локомотивци играят срещу Етър в Стара Загора, а Марица приема Крумовград на своя стадион, като това ще са последните проверки за двата пловдивски тима преди подновяването на сезона в Първа и Втора лига.

Локомотив доминираше над съперника си през първите 20-ина минути и с това се изчерпа почти всичко хубаво за играчите на Александър Томаш за целия двубой.

В самото начало след разбъркване в наказателното поле на Марица Мартин Райнов прати топката зад голлинията, където тя бе уловена от вратаря. Реферът обаче не зачете попадението.

Малко след това удари на Хорхе Сегура и Бабакар Дион затрудниха вратаря Петър Начев, а веднъж топката срещна и напречната греда.

Пет минути преди почивката Веселин Марчев напредна по левия фланг и центрира остро към наказателното поле. Там нямаше негов съотборник, но въпреки това Мартин Паскалев направи безумен шпагат и засече топката в собствената си мрежа за 1:0.

Веднага след това Евандро изведе Владимир Медвед сам срещу вратаря на Марица, но нападателя пропусна да изравни.

Точно 26 секунди след началото на второто полувреме жълто-сините удвоиха резултата. Колективна грешка в отбраната на Локомотив позволи на маричани да комбинират няколко пъти и Станислав Маламов отбеляза за 2:0.

Марица: Петър Начев, Свилен Щерев, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Соломон Джеймс, Християн Димитров, Янко Ангелов, Станислав Маламов, Георги Трифонов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев.

Резерви: Илия Николов, Милен Танчев, Стефан Попов, Божидар Шехов, Дейвид Ифеани, Симеон Сираков, Димо Бакалов, Наско Христев, Мартин Газиев, Теодор Андреев.

ЛокомотивДинко Хоркаш, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Оливер Камдем, Мартин Райнов, Христо Иванов, Бабакар Дион, Владимир Медвед, Евандро, Димитър Илиев.

Резерви: Кристиан Томов, Ефе Али, Тодор Павлов, Милош Петрович, Кристиян Пешов, Ивайло Иванов, Мичи Нтело, Тони Лесов, Иван Узунов, Станимир Празов, Васил Църцев, Божидар Костадинов.