Харесван или не, Александър Томаш може да се гордее и да се потупа по рамото за това, което направи начело на Локомотив Пловдив през настоящия сезон. Престоят му на "Лаута“ през последните 6 месеца се оказа най-успешният в досегашната треньорска кариера на специалиста, показа справка на Plovdiv24.bg.
В 20-те шампионатни срещи, които даваше указания на своите футболисти, черно-белите постигнаха 11 победи, 5 равенства и допуснаха само 4 загуби. Това прави 1,90 точки средно на мач – нещо, което Томаш не успя да постигне с предишните си клубове Етър, Берое, Верея, Банско и Локо (ГО).
Разбира се, тази статистика ще има други измерения в края на сезона, но засега фактите са такива.
Най-висок процент успешни мачове Александър Томаш е имал начело на втородивизионния Банско през сезон 2014/2015. Тогава за 30 кръга неговият тим печели 14 двубоя, 11 завършва реми и допуска само 5 загуби, т.е. 1,77 точки средно на мач.
В Първа лига най-успешното представяне на Томаш досега е начело на Берое през сезон 2018/2019 година, когато старозагорският тим завършва на 4-о място в крайното класиране. Тогава обаче Берое допуска общо 10 загуби от 36 мача, или 1,61 точки средно на мач.
Томаш извежда отбора на Верея до 7-ото място в крайното класиране на сезон 2016/2017 в Първа лига. Впоследствие обаче той губи злощастно баража за евротурнирите от Левски след изпълнения на дузпи. Тогава треньорът води своя тим в 23 мача, в които постига 9 победи, 4 равенства и 10 загуби.
Александър Томаш