Локо се скъса да пропуска и завърши 1:1 срещу Хебър
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:50 / 01.07.2023Коментари (7)5494
©
Локомотив Пловдив и Хебър (Пазарджик) завършиха 1:1 в контрола в Банско, която бе закрита за фенове и журналисти. Това бе втора проверка за черно-белите от началото на подготовката след поражението с 0:3 от Лудогорец.

Първите две положения за пловдивчани създаде Алфа Конте. В 15-ата минута той стреля опасно, но вратарят на Хебър спаси, а малко след товма отново Конте шутира, но в аут.

В 39-ата минута Александър Томаш направи смяна, като на мястото на Георги Каракашев пусна Евандро. В самия край на полувремето бразилецът се озова сам срещу вратаря, но ударът му бе избит в корнер.

В 59-ата минута Джовани опита директен шут от фаул, но топката излезе в аут.

Пет минути по-късно Петър Андреев се възползва от грешен пас на противников играч. Младокът напредна и шутира, но вратарят на Хебър отново спаси. Малко след това той отрази удар от близка дистанция и на Мендоса.

В 72-ата минута Димитър Илиев нахлу от ляво в наказателното поле и стреля, но топката удари гредата. Пет минути по-късно съдията отсъди дузпа за Локомотив. Тя бе реализирана от Джовани Бариани за 1:0.

Минута преди края Хебър изравни резултата. Точен бе Божуркин, който се разписа директно от пряк свободен удар.

Кристиан Томов, Александър Георгиев, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Матеус, Пиер Зебли, Георги Каракашев, Христо Иванов, Бабакар Дион, Алфа Конте, Димитър Илиев (Евандро, Петър Андреев, Ефе Али, Джовани, Кристиан Мендоса).