Спортните новини: Днес (7) | Вчера (28)
Пловдивски футболист с първи гол в Литва, попадна и в отбора на кръга
Автор: Стойчо Генов 12:50 / 04.05.2024Коментари (0)2354
Пловдивчанинът Мирослав Пушкаров изигра поредния си силен мач в първенството на Литва. Централният защитник отбеляза първия си гол през сезона при победата на своя тим Джюгас (Телшяй) с 2:1 над Дайнава Алутус в двубой от 12-ия кръг на елитната "А Лига", провери Plovdiv24.bg.

Пушкаров откри резултата с красиво попадение в края на първото полувреме. Неговият тим бе останал с човек по-малко още в 30-ата минута. Кулинич покачи на 2:0 в 48-ата минута, а гостите намалиха резултата 7 минути по-късно.

Заради силните си изяви пловдивският футболист бе избран в идеалния отбор на 12-ия кръг. Той все още играе без смяна от началото на сезона, а тимът му е допуснал най-малко попадения в групата - 8.

Джюгас е на второ място във временното класиране с актив от 21 точки и мач по-малко. Лидер с 27 точки е Жалгирис (Вилнюс).

Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че Мирослав Пушкаров е юноша на пловдивския ФК Векта, а в България е играл още в Марица (Пловдив), Евроколеж (Пловдив), Пирин (Благоевград), Добруджа и Спортист (Своге).