"Числата" са един от най-неудобните съперници на Локомотив Пловдив
Автор: Стойчо Генов 13:23 / 16.04.2024Коментари (7)4048
Локомотив Пловдив ще приключи редовния сезон в Първа лига с домакинство на ЦСКА 1948. Двубоят от 30-ия кръг е в неделя (21 април) от 15,15 часа. На черно-белите им е необходимо поне равенство, за да си гарантират четвъртото място преди началото на плейофите в Топ 6.

В същото време обаче тимът на ЦСКА 1948 е един от най-неудобните съперници на Локомотив, откакто се подвизава в родния елит, показа справка на Plovdiv24.bg.

До момента двата тима са играли общо 12 официални срещи помежду си, в които пловдивчани имат само две победи (по една за първенство и за Купата на България). Пет срещи завършват наравно, а 5 пъти победител е отборът, играещ домакинските си мачове в Бистрица.

Единственият шампионатен успех на Локо е от 21 октомври 2021 година, когато двубоят на "Лаута“ завършва 2:1 с попадения на Парвиз Умарбаев (33) и Димитър Илиев (64-дузпа). Точен за гостите е Денислав Ангелов (48).

Другата победа също е на "Лаута“, но в четвъртфинален мач за Купата на страната. На 3 март 2020 година черно-белите надиграват съперника си с 2:0 с попадения на Димитър Илиев (42-дузпа) и Бирсент Карагарен (67), припомня Plovdiv24.bg. Както е известно, три месеца по-късно пловдивчани триумфират за втора поредна година с трофея, побеждавайки ЦСКА-София с 5:4 след изпълнения на дузпи (0:0 в редовното време и продълженията).

В момента локомотивци са в негативна серия от 7 поредни мача срещу ЦСКА 1948 без победа.