Локо удари Черно море и продължава да мечтае за Европа
Автор: Стойчо Генов 21:25 / 08.04.2024Коментари (11)6380
Локомотив Пловдив продължи отличната инерция от предишния мач срещу ЦСКА-София и отново зарадва привържениците си. Черно-белите победиха третия в класирането Черно море с 1:0 в двубой от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Лаута", предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Оливер Камдем (30) се разписа за пловдивчани.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Томаш вече са с актив от 53 точки и изместиха Левски от четвъртото място. Варненци пък останаха с 58 точки.

Първият точен изстрел към една от двете врати дойде в 26-ата минута и бе за локомотивци. Бабакар Дион се озова на добра позиция и стреля от дистанция, но Иван Дюлгеров внимаваше и спаси.

Само 4 минути по-късно резултатът бе открит. Това стана след бърза атака, подхваната от капитана на Локомотив Димитър Илиев. Той напредна през центъра, след което подаде надясно към нахлуващия Оливер Камдем. Французинът отправи силен диагонален шут и насочи топката в далечния ъгъл за 1:0. Това бе първи гол за десния бек с екипа на Локомотив.

В самия край на първото полувреме Ефе Али стреля опасно от границата на наказателното поле, но Дюлгеров изби в корнер. Той бе изпълнен от Евандро, при което Хорхе Сегура засече с глава, но покрай гредата в аут.

В 57-ата минута Бабакар Дион изведе перфектно Мичи Нтело сам срещу противниковия вратар. Белгиецът обаче направи ужасно първо докосване и не успя да отправи удар.

Три минути след това Илиан Илиев проби по десния фланг и подаде към Атанас Илиев. Той опита да засече с крак, но не успя да докосне топката, а тя влезе в мрежата зад Кристиан Томов. Попадението бе отменено заради засада на Атанас Илиев.

Четвърт час преди края влезлият току що Владимир Медвед бе изведен отляво в наказателното поле, финтира защитник на гостите и остана сам срещу вратаря. Ударът на белорусина обаче бе спасен от Дюлгеров.

Локомотив ПловдивКристиан ТомовАнгел ЛясковТодор Павлов (81- Милош Петрович), Хорхе Сегура, Ефе Али (62- Мартин Паскалев), Оливер Камдем, Христо Иванов (62- Ивайло Иванов), Евандро, Бабакар Дион (71- Владимир Медвед), Димитър Илиев, Мичи Нтело (71- Мартин Райнов).