Локо се срина срещу Хебър, отменена дузпа и гол в 101-ата минута прекършиха "смърфовете"
Автор: Стойчо Генов 14:52 / 24.02.2024Коментари (21)11287
Локомотив (Пловдив) не успя да продължи победната си серия в Първа лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите загубиха от Хебър (Пазарджик) с 1:2 в мач от 22-ия кръг, който се игра пред около 2000 злители на "Лаута".

Христо Иванов (10) бе точен за пловдивчани, а Марк-Емилио Папазов (51) и Шейх Диаманка (90+11) се разписаха за гостите. Дълбоко в добавеното време бе изгонен защитникът на "смърфовете" Ангел Лясков.

Така възпитаниците на треньора Александър Томаш останаха на четвърто място във временното класиране с актив от 41 точки.

Още в 10-ата минута локомотивци откриха резултата. Оливер Камдем проби отдясно и центира в наказателното поле. Там Йоан Баи засече с крак от 2 метра, но вратарят на Петър Дебърлиев изби. Топката обаче попадна в Христо Иванов и той при добавката бе точен - 1:0.

Четвърт час по-късно след центриране на Ангел Лясков последва сблъсък между голмайстора Христо Иванов и Сеско, като и двамата понесоха тежък удар в главите си. Иванов бе заменен принудително, а Сеско продължи да играе с превръзка.

В самия край на първото полувреме Бабакар Дион изведе Ангел Лясков сам срещу вратаря на Хебър, на левият бек отправи твърде слаб удар.

В 51-ата минута Хебър изравни резултата. Стефан Цонков центрира от десния фланг на далечна греда, където вратарят Кристиан Томов не посмя да излезе да боксира топката и Марк-Емилио Папазов я засече с глава за 1:1.

Шест минути по-късно след центриране от корнер Хорхе Сегура игра с глава, а Димитър Илиев от голлинията засече с крак в мрежата. Голът бе отменен заради засада на капитана на Локомотив.

В 61-ата минута дойде най-спорната ситуация в мача. Бабакар Дион отправи удар, при който бившият футболист на Локомотив Георги Вълчев игра с ръка. Съдията Петър Кузев отсъди дузпа, но след преразглеждане от VAR го извикаха сам да види ситуацията. Впоследствие реферът отмени наказателния удар с обяснението, че ръката на Георги Вълчев е била в естествено положение.

Дълбоко в добавеното време изнервеният защитник на "смърфовете" Ангел Лясков получи втори жълт картон и бе изгонен.

В 11-ата минута на добавеното време гостите от Пазарджик стигнаха до пълния обрат в мача. Това стана след една изритана топка, при която Шейх Диаманка надскочи двама защитници и с глава прехвърли колебливия в този двубой вратар Кристиян Томов за окончателното 1:2.

Кристиан Томов, Оливер Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Христо Иванов (27- Мичи Нтело), Мартин Райнов (88- Ефе Али), Бабакар Дион, Йоан Баи (78- Петър Андреев), Димитър Илиев, Евандро.