Отличен старт за Локомотив при подновяването на сезона
Автор: Стойчо Генов 17:15 / 18.02.2024Коментари (12)8135
Локомотив (Пловдив) стартира чудесно подновяването на сезона в Първа лига. Черно-белите победиха Арда с 2:1 след обрат в мач от 21-ия кръг, който се игра на “Арена Арда" в Кърджали.

Абубакар Тунгара (5) вкара за домакините. Бабакар Дион (32) и Евандро (71-дузпа) бяха точни за пловдивчани, чиито привърженици бяха изпълнили до краен предел сектора за гости.

Така възпитаниците на треньора Александър Томаш изскочиха на четвърто място в класирането с актив от 41 точки, а Арда остана на седма позиция с 31 т.

Двубоят започна злощастно за локомотивци, които допуснаха гол, без да има положение пред тяхната врата. В 5-ата минута Мартин Паскалев върна една топка към Динко Хоркаш, който не успя да я изчисти добре и я подари на Абубакар Тунгара. След това малиецът нямаше проблеми да я прати в опразнената врата за 1:0.

В 17-ата минута Мартин Райнов технично с пета прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

Десет минути по-късно Димитър Илиев засече с глава центриране от фланга, при което топката срещна гредата. В тази ситуация обаче капитанът също бе в засада.

В 32-ата минута Евандро елегантно с левия крък подаде към Бабакар Дион, който изскочи зад гърба на Пламен Крачунов и от въздуха засече с десния крак за 1:1. Първоначално страничният съдия вдигна засада, но след дълго разглеждане от VAR голът бе зачетен.

В 62-ата минута Локомотив създаде най-чистото си положение за гол. Ангел Лясков центрира в наказателното поле, където Мартин Паскалев засече с глава. Вратарят Анатоли Господинов изби топката, след което тя се удари в напречната греда.

Седем минути по-късно Ангел Лясков проби по лявото крило и почти от аутлинията центрира, а Пламен Крачунов в опита си да направи шпагат изби топката с ръка. Реферът Драгомир Драганов логично отсъди дузпа и вдигна жълт картон на Крачунов. Евандро изпълни точно в центъра на вратата за 1:2.

Малко по-късно Динко Хоркаш спаси много опасен удар на Мами Тетах. В последната минута на редовното време Локомотив пропусна да отбележи трети гол след последователни удари на Бабакар Дион и Евандро.