Локо направи 2:2 срещу Динамо Тбилиси
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:56 / 28.01.2019Коментари (1)3366
©
Локомотив Пловдив стартира с равенство контролите на турска земя. Черно-белите завършиха 2:2 срещу грузинския гранд Динамо (Тбилиси) на един от терените на футболен комплекс "Топ Капъ" в Белек. До този момент възпитаниците на Бруно Акрапович имаха 4 победи от 4 приятелски двубоя през 2019 година.

Точен за "смърфовете" бе Ален Ожболт (37), а минута преди това съдията изгони Милош Петрович заради два жълти картона. Димитър Илиев пък се разписа в 84-ата минута от дузпа.

Грузинците откриха резултата буквално при първата си опасна атака в 19-ата минута. Футболист в синьо проби по дясното крило и центрира по земя към малкото наказателно поле. Там Антонио Рохано бе оставен напълно непокрит, той имаше време дори да си спре топката и от упор разстреля Мартин Луков за 0:1.

Локо реагира с две много добри положения в 26-ата и 27-ата минута. Първо Игор Банович изстреля истинска тупалка от дистанция, а вратарят на Динамо плонжира и изби в корнер. След неговото изпълнение Анте Аралица засече с глава, но на сантиметри покрай гредата в аут.

Малко по-късно защитник на Динамо игра с ръка в наказателното поле, но турският съдия не пожела да отсъди дузпа въпреки протестите на капитана на Локо Димитър Илиев.

В 36-ата минута реферът изгони Милош Петрович, който получи втори жълт картон. На мястото на сърбина в игра се появи Момчил Цветанов. Още при първото си докосване с топката той бе изведен по левия фланг. Проби и центрира по земя към малкия пеналт, където Ален Ожболт засече с крак в долния ляв ъгъл на противниковия вратар - 1:1.

В 41-ата минута обаче "смърфовете" допуснаха втори гол. Това стана след изпълнение на корнер, при който топката бе центрирана към Дмитро Иванисения. Той я овладя пред дъгата и с плътен удар покрай 6-7 футболисти я прати в мрежата на вратаря Мартин Луков, чиято реакция също закъсня - 1:2.

В 67-ата минута Никола Марич бе фаулиран на границата на наказателното поле. Отсъденият фаул бе изпълнен от Димитър Илиев, който обаче шутира високо над стената в аут. Малко по-късно обаче Илиев вкара за крайното 2:2.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Локомотив получи право да бие дузпа, след като Момчил Цветанов бе съборен в наказателното поле. Зад топката застана капитанът Димитър Илиев, който стреля технично в долния десен ъгъл за крайното 2:2.

Следващата контрола на Локомотив е планирана за 1 февруари. Съперник ще бъде македонският Беласица (Струмица).

Мартин Луков, Милош Петрович (37- Момчил Цветанов), Асен Георгиев, Йосип Томашевич, Мустафа Абдулахи (46- Димитър Везалов), Бирсент Карагарен (46- Вилим Посинкович), Игор Банович (79- Уирис Густаво), Парвиз Умарбаев (46- Янко Ангелов), Димитър Илиев, Анте Аралица (63- Никола Марич), Ален Ожболт (46- Лукас Масоеро).