Локо мушна най-бързия гол в Първа лига, но това не беше достатъчно за победа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:18 / 11.11.2018Коментари (3)6973
Локомотив Пловдив завърши 1:1 срещу Славия в мач от 15-ия кръг на Първа лига, който се игра на националния стадион "Васил Левски" в София. Анте Аралица вкара за черно-белите още в 17-ата секунда, а Илиян Мицански (62) бе точен за домакините.

По този начин "смърфовете" имат вече актив от 21 точки, с колкото са още отборите на Черно море и Етър.

Локо откри резултата почти от съблекалнята след чудесна атака. Димитър Везалов хвърли 40-метров пас към Бирсент Карагарен. Той напредна по десния фланг и центрира по земя към наказателното поле на Славия. Там Анте Аралица засече с крак за 0:1. Това бе най-бързият гол в Първа лига през настоящия сезон и 3-ти за хърватския нападател.

Славия можеше да се върне в мача в 31-ата минута. Владислав Узунов отправи много силен удар, но вратарят Мартин Луков спаси по великолепен начин.

Десетина минути след почивката Локо организира две опасни атаки, които обаче не доведоха до втори гол. Първо Бирсент Карагарен проби отдясно и отправи диагонален шут, но вратарят на Славия Стергиакис спаси. Това бе вторият точен удар за червено-черните в двубоя. Веднага след това Анте Аралица се измъкна по левия фланг и опита удар, но встрани от вратата в аут.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Славия изравни резултата. Карабельов напредна през центъра и пусна пас към току-що влезлия Илиян Мицански. Бившият национал с едно движение преодоля Стивън Езе и шутира в долния десен ъгъл на Мартин Луков за 1:1.

След последния съдийски сигнал двата отбора се сбиха на терена и трябваше да се намесва полиция. В суматохата главният съдия показа червен картон на Димитър Везалов от Локомотив.

Мартин Луков, Абделхаким Буна, Стивън Езе, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович, Янко Ангелов, Мустафа Абдулахи (70- Симеон Райков), Бирсент Карагарен (69- Вилим Посинкович), Димитър Илиев, Анте Аралица (84- Анте Аралица).