Локо не успя да пробие бетона на Етър, съдията също помогна
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:49 / 30.09.2018Коментари (12)7091
Локомотив Пловдив завърши 0:0 срещу Етър в мач от 10-ия кръг на Първа лига, който се игра при непрестанен дъжд на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

По този начин "смърфовете" продължиха серията си и вече в четвърти пореден шампионатен мач не познават вкуса на загубата. Черно-белите имат актив от 17 точки, колкото и четвъртият Берое.

Още в 6-ата минута Анте Аралица бе изведен сам срещу вратаря Христо Иванов, но страничният рефер вдигна засада, въпреки че такава нямаше.

В 22-ата минута Бирсент Карагарен проби отдясно, след което отправи силен шут с левия крак, който бе спасен от Христо Иванов.

В 37-ата минута Локо стигна до най-чистото си положения до този момент. Бирсент Карагарен центрира от фаул в пеналта, където Стивън Езе засече с крак, но в напречната греда. При последвалия карамбол топката отново стигна до Стивън Езе, който опита задна ножица, но отново уцели гредата. При втората ситуация обаче защитникът на черно-белите се намираше в засада и такава бе маркирана.

В началото на второто полувреме реферът Волен Чинков си затвори очите за дузпа в полза на Локомотив. Димо Атанасов задържа за фланелката Анте Аралица и въпреки протестите на домакините, съдията даде знак играта да продължи.

В 62-ата минута "смърфовете" изпуснаха идеална възможност да открият резултата. Бирсент Карагарен проби по десния фланг и центрира към точката за изпълнение на дузпа. Там Анте Аралица засече от въздуха с десния крак, но много високо над напречната греда.

Седем минути преди края при едно центриране Анте Аралица почти от аутлинията върна с глава към Буна, който също с глава прати топката в мрежата. Попадението бе правилно отменено, тъй като в момента на центрирането Аралица се намираше в засада.

Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Асен Георгиев, Йосип Томашевич, Игор Банович, Янко Ангелов (66- Парвиз Умарбаев), Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев (90- Вилим Посинкович), Анте Аралица (86- Ален Ожболт).