Черно море спря добрата серия на Локомотив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:51 / 24.08.2018Коментари (29)12509
Локомотив Пловдив загуби от Черно море с 0:2 в мач от 6-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Патрик Андраде (24) и Радослав Василев (29) отбелязаха попаденията за "моряците".

По този начин домакините прекъснаха чудесната си серия от 3 поредни победи без допуснат гол. За варненци пък това бе втори успех от началото на сезона. Локо остана с актив от 9 точки, колкото има вече и Черно море.

"Смърфовете" започнаха добре мача и до 20-ата минута можеха да имат чувствителна преднина в резултата, но късметът им избяга. Още в 7-ата минута Димитър Илиев овладя една топка в ъгъла на наказателното поле и шутира прецизно, но топката профуча на сантиметри от гредата в аут.

В 15-ата минута Буна центрира около точката за изпълнение на дузпа, където Филип Михалевич засече от воле с десния крак, но в гредата.

Пет минути по-късно гредата отново спаси вратаря на варненци Благой Макенджиев, този път след удар на Буна.

Противно на логиката, гостите откриха резултата при първия си точен удар в мача. В 24-ата минута една топка бе отбита от отбраната на Локо и Патрик Андраде отправи мощен шут от близо 30 метра, насочвайки я в долния десен ъгъл на вратаря Мартин Луков за 0:1.

В 29-ата минута Дани Кики центрира от корнер, топката не бе добре изчистена добре и Радослав Василев я засече с крак във вратата за 0:2.

В края на полувремето след шут на Парвиз Умарбаев топката бе изчистена от голлинията от Илиас Хасани.

През втората част двата отбора създадоха няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.

В 86-ата минута Локо остана с човек по-малко, след като Игор Банович бе изгонен заради втори жълт картон.

Локо (Пд) - Черно море 0:2

Голмайстори: 0:1 Патрик Андраде (24), 0:2 Радослав Василев (29)

Локо (Пд): Мартин Луков, Милош Петрович, Димитър Везалов, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (51- Елитон Торета), Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (77- Симеон Райков), Филип Михалевич, Димитър Илиев (57- Анте Аралица).

Черно море: Благой Макенджиев, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Пламен Димов, Кононго, Н`Донгала, Дани Кики (73- Георги Илиев), Мехди Фенуш, Петър Витанов (80- Атанас Зехиров), Патрик Андраде (39- Васил Панайотов), Радослав Василев.