С човек по-малко Локо не успя да победи Берое
Автор: Стойчо Генов 19:23 / 13.03.2023Коментари (22)5494
Локомотив (Пловдив) завърши 0:0 срещу Берое (Стара Загора) в мач от 23-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в "Лаута". Цяло второ полувреме домакините бяха в намален състав заради изгонване на Йосип Томашевич.

С ремито пловдивчани се върнаха на 4-о място във временното класиране с актив от 39 точки. Берое остана 13-и с 21 точки.

През първата част възпитаниците на Александър Томаш пропуснаха две добри възможности за откриване на резултата чрез Пиер Зебли и Ерик Сорга.

В края на първото полувреме Йосип Томашевич бе изгонен за грубо влизане в краката на Божидар Пенчев. Първоначално хърватинът получи само жълт картон, но след преглед с ВАР съдията Станимир Тренчев му показа червен картон.

Малко след почивката Макс Челич прати топката в мрежата зад Динко Хоркаш. Голът обаче бе отменен заради игра с ръка на футболиста на Берое.

В 80-ата минута Матеус напредна мощно по десния фланг и отправи диагонален шут, при който вратарят на гостите Иван Караджов изби в корнер.

Динко Хоркаш, Йосип Томашевич, Тодор Павлов, Мартин Паскалев, Матеус, Петър Витанов, Пиер Зебли, Димитър Илиев (90+2- Георги Каракашев), Джовани (86- Милош Петрович), Ерик Сорга (50- Денислав Александров), Бабакар Дион.