Локомотив не успя да победи Пирин, но вече 4 мача поред е без загуба
Автор: Стойчо Генов 18:16 / 28.10.2022Коментари (54)6021
©
Локомотив (Пловдив) не изигра силен мач, но пък записа четвърти пореден двубой без поражение в Първа лига. Черно-белите завършиха 0:0 при гостуването на Пирин в мач от 16-ия кръг, който се игра на стадион “Христо Ботев" в Благоевград.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Томаш имат вече актив от 30 точки, но останаха на четвърто място във временното класиране. "Орлетата" са предпоследни с 9 точки, а дебют начело на тима направи Христо Янев.

Мачът започна ужасяващо за домакините, които трябваше да направят две принудителни. Още в 15-ата минута се контузи нападателят Преслав Йорданов, а четвърт час по-късно травма в коляното получи и вратарят Янко Георгиев.

Локомотив създаде две ситуации, при които Райън Бидунга и Луан отправиха удари с глава, но извън целта.

Минута преди почивката Станислав Костов бе изведен сам срещу вратаря Динко Хоркаш, но шутира покрай гредата в аут.

В 61-ата минута дойде първият точен удар в мача и той бе за пловдивчани. Джовани шутира от фаул, вратарят Ковальов изби топката с върха на пръстите си, а тя рикошира в напречната греда и излезе в корнер.

Четвърт час по-късно Александър Василев отправи изстрел с левия крак, при който се получи коварен рикошет, но Ковальов отново се намеси и спаси.

В 82-ата минута Петър Занев получи тежък удар в главата, след като направи шпагат на Евандро. Мачът бе прекъснат за около 6 минути, а линейка откара в болница защитника на Пирин.

В даденото добавено време Локомотив пропусна най-чистата си възможност да стигне до гол. След центриране от корнер Тодор Павлов засече с крак от непосредствена близост, но вратарят Ковальов за пореден път се представи на ниво.

ПиринЯнко Георгиев (31- Максим Ковальов), Николай Бодуров, Христофор Хубчев, Петър Занев (88- Китан Василев), Чебраилс Макрецкис, Славчо Шоколаров, Мартин Смоленски (88- Емил Янчев), Радослав Цонев, Иван Тасев, Андрей Йорданов, Преслав Йорданов (15- Станислав Костов).

Локо (Пд): Динко Хоркаш, Матеус, Луан (46- Тодор Павлов), Райън Бидунга, Йосип Томашевич, Пиер Зебли, ДжованиБабакар Дион (46- Евандро), Бирсент Карагарен (65- Александър Василев), Димитър Илиев, Преслав Боруков (56- Ивайло Димитров).