Късметът прегърна Локомотив! Само с един удар черно-белите измъкнаха точка от Левски
Автор: Стойчо Генов 21:42 / 22.10.2022Коментари (10)8054
©
Локомотив (Пловдив) не се представи на високо ниво, но пък извади голям късмет при гостуването си на Левски. Черно-белите завършиха 1:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в столичния квартал "Герена".

Джовани (76) вкара за пловдивчани при единствения им точен удар към противниковата врата, а Ивелин Попов (18) се разписа за домакините.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Томаш имат вече 29 точки, с които се изравниха с шампиона Лудогорец. "Сините" са с 26 т. на пето място в класирането.

Локомотивци имаха предимство във владеенето на топката през първите 15-ина минути, но въпреки това домакините откриха резултата при първия си удар към вратата. След центриране от фаул към далечна греда Кордоба се извиси и подаде с глава към Ивелин Попов. Той също с глава засече за 1:0 в 18-ата минута.

Пет минути преди почивката Роналдо изскочи сам срещу вратаря и отправи шут с десния крак, но Динко Хоркаш запази самообладание и изби с крак в корнер.

Следващото чисто положение в мача отново бе пред вратата на черно-белите. Уелтън получи пас в пеналта и опита бомбен шут от воле с левия крак, но високо над гредата.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Локомотив изравни с първия си удар към Пламен Андреев. Блестящата атака подхвана капитанът Димитър Илиев. Той пусна перфектен пас надясно към Матеус и бразилецът направи сериозен рейд. Последва центриране по земя към сънародника му Джовани, който с премерен шут с десния крак от границата на наказателното поле прати топката в мрежата - 1:1.

Това бе първи гол във вратата на Левски на "Герена" от началото на сезона.

Малко след попадението Роналдо направи нов грандиозен пропуск, след като от близка дистанция не успя да уцели вратата.

Динко Хоркаш, Матеус, Райън Бидунга, Мартин Паскалев, Йосип ТомашевичПиер Зебли, Георги Каракашев (52- Джовани), Бабакар Дион (83- Александър Василев), Бирсент Карагарен (87- Луан), Димитър Илиев, Преслав Боруков (87- Милош Петрович).