На днешния ден се навършват 98 години от рождението на една от най-изтъкнатите личности в летописа на "Локомотив“ Пловдив, отбеляза фенклубът на "черно-белите". Това е архитект Здравко Василков.

Ето какво още съобщи Фенклуб Локомотив Пловдив:

В началото на 40-те години той е част от юношеския футболен тим. През 60-те встъпва като деятел във футболната секция на клуба, а през 70-те е неин председател.

Именно арх. Василков е човекът, заради чиито усилия, всеотдайност и талант стадионът в парк "Лаута“ вижда бял свят. Той изготвя неговия генерален план, заедно със съпругата си арх. Виолета Василкова, и е ангажиран със строителните дейности, започнали през 1970 г. На 6 септември 1982 г. "Локомотив“ изиграва там първия си мач.

През всички години арх. Василков неизменно стои близо до "Локомотив“, не пропускайки мач на отбора. Той включително бе и сред почетните гости на "Черно-бяла Коледа“ през 2011 г.

Пред препълнената Концертна зала, арх. Василков започна словото си с тези знаменателни думи: "Локомотивец съм се родил, локомотивец ще умра.“

Заради многобройните заслуги към Пловдив, за чийто съвременен облик арх. Василков има съществен принос, с решение на Общинския съвет от 2014 г. източната алея на Бунарджика бе наречена на негово име.