Томаш: Качихме Локомотив при големите, където му е мястото! Ставаш голям, когато побеждаваш големите
Автор: Стойчо Генов 20:28 / 08.05.2023Коментари (4)4142
Треньорът на Локомотив Пловдив Александър Томаш поздрави своите футболисти за старанието им при успеха над Левски с 1:0, който прати отбора му в плейофите от първата шестица.

Ето какво каза специалистът след края на двубоя на "Лаута":

Първо искам да пожелая на нашия фен да се оправи по най-бързия начин. По последна информация си е глътнал езика. Треньорският екип и футболистите сме зад него.

Що се касае за мача – пореден двубой, в който контролирахме събитията през първото полувреме. Проведохме срещата по начина, по който искахме. След отбелязването на гола имахме притеснения. Аз прецених, че трябва да затворим мача и оттам нататък малко може да говорим за футбол.

Но аз съм щастлив, че успяхме да победим и в последния момент да качим Локомотив, където му е мястото – да се бори с големите. Вярвам, че ставаш голям, когато побеждаваш големите. Искам да кажа едно браво на всички мои футболисти.

В момента сме на ниво изграждане и укрепване на атаката, имаме проблеми в завършването, но това струва пари.

Очаквайте във всички мачове Локомотив да се надиграва с противника и да иска да го победи. Знам, че ако се затворим, няма как да градим нищо, най-много да загубим 0:1.

През по-голямата част от сезона стояхме на четвърто място, но се получиха някои сривове. Няма да се оправдаваме, ще играем всеки мач за победа, пък каквото стане.