Локо загуби втора поредна контрола, отново не успя да вкара поне гол
Автор: Стойчо Генов 16:16 / 18.01.2023Коментари (10)4324
Локомотив Пловдив стартира със загуба контролите по време на зимния подготвителен лагер в турския курорт Анталия. Черно-белите отстъпиха на грузинския шампион Динамо (Тбилиси) с 0:2 в спаринг, който се проведе на един от терените в спортен комплекс "Топкапъ".

Омар (71) и Меквабишвили (89) се разписаха за динамовци. Това бе втора проверка на пловдивчани за 2023 година, като преди нея възпитаниците на треньора Александър Томаш загубиха от Хебър с 0:1 на "Лаута".

През първото полувреме локомотивци нямаха чисто положение, въпреки че създадоха няколко бързи атаки. На свой ред грузинците на два пъти отправиха опасни удари към Динко Хоркаш, но хърватският вратар се справи безпроблемно.

В 53-ата минута след атака по десния фланг футболист на Динамо отправи диагонален удар. Илко Пиргов първоначално не улови топката и тя докосна гредата, след което вратарят я хвана.

В 71-ата минута грузинският тим откри резултата след недобра намеса на вратаря Илко Пиргов. Атаката бе по лявото крило, при която Омар получи топката и от около 24 метра шутира по земя, насочвайки я в десния ъгъл на вратата за 0:1.

Минута преди края Динамо удвои преднината си. След центриране от корнер грузинците продължиха да владеят топката и последва ново центриране към точката за изпълнение на дузпа. Там играч в син екип засече с глава в долния десен ъгъл на Илко Пиргов за 0:2.

Локомотив игра в състав:

Локо до 60-ата минута: Динко Хоркаш (46- Илко Пиргов), Матеус, Мартин Паскалев, Тодор Павлов, Йосип Томашевич, Пиер Зебли, Христо Иванов, Евандро, Димитър Илиев, Денислав Александров, Ерик Сорга

Локо след 60-ата минута: Илко Пиргов, Джовани Трупе, Милош Петрович, Луан, Александър Георгиев, Георги Каракашев, Петър Витанов, Педриньо, Иван Сулев, Бабакар Дион, Ивайло Димитров.

Гледайте в прикаченото видео пълен запис от мача!