Празник по трибуните и загуба на Ботев от Левски при завръщането на стадион "Христо Ботев"
Автор: Стойчо Генов 22:14 / 29.04.2023Коментари (44)14449
Отборът на Ботев (Пловдив) се завърна на своя стадион "Христо Ботев" след 3425 дни прекъсване, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Жълто-черните загубиха от Левски с 0:1 в двубой от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра пред пълни трибуни и страхотна атмосфера.

Рикардиньо (65) бе точен за "сините".

Така възпитаниците на треньора Бруно Балтазар останаха 10-и във временното класиране с актив от 29 точки. Те продължиха негативната си серия и вече 6 поредни двубоя са без успех в първенството. Левски се изкачи на четвърта позиция с 51 точки.

Мачът започна с 10-минутно закъснение заради множеството факли и димки, които запалиха привържениците на домакините.

През първото полувреме нямаше нито един точен удар, като опити направиха Джеймс Етоо от Ботев и Ивелин Попов и Филип Кръстев на два пъти от гостите.

Второто полувреме също бе прекъснато за известно време, за да се разсее димът.

В 64-ата минута Ботев пропусна уникална възможност да открие резултата. Капитанът Николай Минков беше изведен по десния фланг и след като надбяга Ван дер Каап, центрира към малкия пеналт. Вратарят Пламен Андреев не успя да докосне топката и я отиде при Антоан Бароан, който на празна врата от 2-3 метра уцели гредата.

При ответната атака Левски отбеляза гол. Груба грешка на Ван Хертъм позволи на Рикардиньо да прати топката в мрежата - 0:1.

Хидайет Ханкич, Па Конате (90+8- Самуел Акере), Дилан Мертенс (89- Антонио Перера), Джеймс Етоо (82- Красиан Колев), Николай Минков, Самюел Супрайен, Абдулайе Траоре (90+8- Мартин Секулич), Джаспър Ван Хертъм, Амаду Домбуя (46- Антоан Бароан), Уме Емануел, Роберто Пунчец.