"Канарите" пазят неприятен спомен от последния мач на осветление на стадион "Христо Ботев"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:19 / 21.04.2023Коментари (2)4864
Сезон 2010-2011 е със сигурност един от най-романтичните в историята на Ботев (Пд). Да, тогава отборът е в Трета лига за първи и единствен път в историята си, но клубът се освобождава от игото на Д.Х. Играят само местни пловдивски футболисти, а Колежа се пълни за мачове срещу отбори като Стамболово, Тунджа Ягода и други. Навън пък бултрасите окупират сектора за гости и са минимум по 2000.

Именно през този сезон е и последният за момента мач на осветление на Колежа. Всъщност за първи път стадион получава осветление през 90-те по време на управлението на брокерите.

Двубоят е финал за излъчване на победителя на Югоизточната зона, а успехът осигурява място в първия редовен кръг на турнира. В него Ботев се изправя срещу Димитровград. Мачът се играе на 29 септември 2010 г. в 18:00 ч.

Двубоят се играе пред непрестанен дъжд, а мачът започна ужасно за пловдивчани. Васил Сантов открива в 22-та минута за гостите, а в 34-та минута ветеранът Петър Станев - Царицата дава два гола аванс за Димитровград.

Илиян Христов обаче връща Ботев в мача с голове в 60-та и 68-та минути. До края на редовното време обаче канарите не успяват да направят пълен обрат.

На тази фаза от турнира няма продължение и направо се преминава към дузпи. При тях Красимир Кръстев и Ридван Хаджифейзула пропускат за Ботев, а за Димитровград пропуска само Хаджистоянов и така гостите продължават напред в турнира след 6:5.

След това Ботев играе още мачове на Колежа, но осветлението не отговаря на изискванията и повече не се играе мач на на изкуствена светлина.

Сега, на 29 април, след 13 години Ботев отново ще приеме мач на осветление на Колежа срещу Левски.

Ботев: Илия Николов, Петко Фанев, Владимир Байрев, Ангел Рахов, Антон Огнянов, Стефан Учиков, Пейо Батинов, Васил Гуджев, Светослав Асенов, Красимир Кръстев, Атанас Курдов (Димитър Байрев, Ридван Хаджифейзула, Илиян Христов).

Материалът е на Бюлетин Канарче - издание на Сдружение ПФК Ботев.