Днес се навършват 38 години от един от най-великите мачове в историята на Ботев (Пд). На 7 ноември 1984 година "жълто-черните" под името Тракия побеждават немския колос Байерн с 2:0 в 1/8-финален реванш от турнира за КНК. мачът се играе пред пълните трибуни на стадион "9 септември". Тракия отпада от надпреварата, тъй като губи в първия двубой в Мюнхен с 1:4.

Според ПФК Ботев това е най-великият европейски мач на отбора.

Ето как "жълто-черният" клуб отбеляза събитието:

На днешната дата преди 38 години Ботев (Пловдив) побеждава с 2:0 германския футболен колос Байерн Мюнхен в мач реванш от турнира за КНК и изиграва най-великия си европейски мач.

Голове за Ботев бележат Атанас Пашев и Костадин Костадинов.

До края на срещата само чудото, големият късмет и класата на вратаря Пфаф спасяват Байерн от елиминация.

Срещата се играе пред повече от 50 000 души на стадион "Пловдив".