Ботев вкара 6 на екскурзианти от Враца, Ману с хеттрик
Автор: Стойчо Генов 14:35 / 05.11.2022Коментари (18)7768
Ботев (Пловдив) зарадва своите привърженици с най-резултатния си двубой от началото на сезона, предаде репортер на Plovdiv24.bg. "Канарите" разгромиха екскурзионно настроения отбор на Ботев (Враца) с 6:0 в мач от 17-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в "Коматево".

Виктор Генев (13), Елвис Ману (18, 58, 67) и Антоан Бароан (83) се разписаха за домакините, а Фелипе Луис (59) си отбеляза автогол.

Успехът бе втори пореден в шампионата за възпитаниците на треньора Желко Копич, които имат вече актив от 19 точки, но останаха на 10-о място във временното класиране.

След няколко пропуска от самото начало на двубоя "канарите" откриха резултата още в 13-ата минута. Рой Херман центрира от десния фланг към наказателното поле, където капитанът Виктор Генев засече с глава за 1:0.

Головата фиеста продължи 5 минути по-късно. Мохамед Брахими изведе отлично Елвис Ману, а нападателят преодоля двама бранители и с прецизен шут удвои резултата.

Второто полувреме започна с твърде хаотична игра в защита от страна на гостите, които сякаш се стремяха да получат колкото може повече голове във вратата си.

Елвис Ману (46) и Дилан Мертенс (52) пратиха топката в противниковата мрежа, но тези попадения не бяха зачетени след намесата на VAR.

В 58-ата минута Елвис Ману направи рейд между неориентираната отбрана на гостите и вкара за 3:0.

Минута след това Луис Фелипе опита да изчисти с шпагат една топка, но я прати в мрежата зад вратаря Красимир Костов за 4:0.

В 66-ата минута Елвис Ману оформи своя хеттрик след ново попадение - 5:0.

В 83-ата минута Па Конате пусна пас по земя към Антоан Бароан и той шутира с левия крак за окончателното 6:0.

Три минути преди края Николай Минков първо получи жълт картон за влизане на терена без разрешение, а след това отправи реплики към съдията Красен Георгиев и той му вдигна червен картон. Любопитното е, че в тази ситуация играчът на жълто-черните бе получил разрешение да се върне на терена от четвъртия съдия Георги Иванов.