Локо представи отбора и разби с 5:1 Димитровград
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:28 / 19.02.2011Коментари (116)18934
Лошите метеорологичните условия не попречиха на Локо и Димитровград да направят един зрелищен двубой на стадион "Пловдив", завършил с 5:1 за "смърфовете".

Локо започна още от първите минути да пресира своя съперник с атаки от ляво и отдясно, но до гол така и не се стигна.

Гостите от Димитровград първи достигнаха до отбелязването на поапдение. В 39-ата минута в една от редките си атаки, капитанът на гостите Петър Станев - Царицата, направи самостоятелен пробив, преодоля технично двама футболисти на Локомотив и с нисък удар вкара в долния ляв ъгъл на Лучини.

Локо бързо се мобилизираха и четири минути по-късно изравниха с гол на Данчо Тодоров, който получи прекрасен пас от капитана Здравко Лазаров.

Второто полувреме Локо още от първата секунда започна да пресира своя съперник.

В 47-ата минута Сержиньо изведе Йордан Тодоров в наказателното поле, той центрира остро, но току-що влезлият Христов изпреварва нахлуващите нападатели на Локомотив и изчисти в корнер.

В 60-ата минута Локо успя да стигне до пълен обрат. Здравко Лазаров центрира в наказателното и Христо Златински с глава прати топката в мрежата за 2:1.

В 63-ата минута новото попълнение Бариентос вкара за 3:1. Аржентинеца стреля от пряк свободен удар топката рикошира в стената, излъга вратаря на гостите и влезе в мрежата.

Страхотен дебют направи новото попълнение "черно-белите" Яка Щромаер. Едва влязъл в игра, словенецът веднага се разписа на два пъти. Първо в 80-та използва страхотен пас на Драги Коцев и с удар под гредата направи 4:1. В последната минута, след самостоятелен пробив, оформи крайното 5:1.