Фенклубът и феновете на Локомотив (Пловдив) се обърнаха с отворено обръщение към нападателят Базил дьо Карвальо, който стана част от любимия им отбор това лято и само за шест месеца спечели сърцата и уважението им.

Повод за благодарността и пожеланията е разразилият се скандал между "черно-белия" клуб и желаещият да го закупи (поне до скоро) тим на Левски (София). Ето и пълният текст на обръщението:

Здравей Базил,

Ние, Феновете на Локомотив Пловдив, искаме да изразим нашата подкрепата в този труден за теб момент.
За времето през което всеотдайно защитаваше цветовете на любимия ни черно-бял отбор, ти си спечели нашето огромно уважение ! 

Не само на терена, но и извън него със скромност, човещина и всеотдайност. 

Базил, надяваме се в тази тежка ситуация да съумееш да съхраниш вярата си в доброто. 

Ние ценим твоята коректност и доброта и ти желаем да преодолееш проблемите. 

Нека контузиите и огорчението отшумят по-бързо.
Завинаги един от нас!