Спортните новини: Днес (15) | Вчера (28)
Академик не успя да изненада Берое, записа загуба №10
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:57 / 17.03.2019Коментари (0)2219
© НБЛ
Академик Пловдив записа 10-а загуба от началото на сезона в Националната баскетболна лига. "Студентите" отстъпиха като гости на Берое с 91:77 /26:21, 18:23, 26:17, 21:16/ и продължават да заемат пето място в класирането с 8 победи. Отборът на Асен Николов бе напълно равностоен до почивката, но през втората част не успя да спре устрема на домакините.

Берое спечели първата четвърт, но във втората гостите не само че успяха да изравнят, но и дръпнаха с 3 точки 2 минути пред паузата. В крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

В последвалите минути до край Берое започна да трупа аванс, който успя да задържи. Тре Когинс бе големият коз на старозагорци с неговите 28 точки, от които 8 от 15-те тройки за своя тим. Конър Франкамп добави 17 точки, Александър Янев – 11.

За Академик най-полезен бе Питър Олисемека с дабъл-дабъл от 17 точки и 12 борби, Трой Франклин добави 13 точки, Васил Бачев – 12. В следващия кръг Академик Пловдив почива, а в сряда гостува на македонския Кожув в последен мач от редовния сезон на Балканската баскетболна лига.