Спортните новини: Днес (1) | Вчера (26)
Капитанът на Академик: По-добре да няма почивка на мачовете ни, след това се разконцентрираме
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:48 / 11.11.2018Коментари (0)2180
Капитанът на Академик Пловдив Васил Бачев изрази интересно мнение, след като тимът му загуби от шампиона Левски Лукойл с 86:94 в зала "Колодрума" в Пловдив. Според Бачев е по-добре да няма почивки в мачовете на отбора, защото пловдивчани почти винаги се разконцентрират в третата четвърт.

Ето мненията на някои от основните фигури в двата отбора:

Дарко Костич, старши треньор на Академик:

Искам да поздравя моите момчета, които положиха много усилия и се бореха в този мач. Не искам да деля мача на отделни части, изиграхме добър двубой. Тепърва ще гледаме видеозапис на срещата, но в третата четвърт м се струва, че критериите на съдиите не бяха еднакви към двата отбора. При това положение трудно се играе срещу тим като Левски Лукойл. Имахме тежка програма в началото, но настроението и формата на отбора са добри, надявам се да ги запазим в следващите мачове.

Тити Папазов, старши треньор на Левски Лукойл:

За съжаление в пореден мач на домашна сцена имаме проблеми с концентрацията. Водехме с 15 точки и разликата можеше да бъде и по-голяма. Не е важна разликата, важното е, че успяваме да излизаме от критични моменти. Но още по-важното е да не се стига до тях. Ние сме по-класният отбор, но трябва да поздравим старши треньора и тима на Академик Бултекс 99 за тяхното старание и желание. Левски Лукойл е най-големият мотиватор в българския баскетбол. Срещу нас се играе най-лесно, защото или си герой, или е закономерно да загубиш. Академик Бултекс 99 се бе подготвил за този мач и заслужава уважение.

Васил Бачев, капитан на Академик:

Щом сме загубили, значи не сме изиграли отличен мач. Ще предложим да няма почивка на мачовете ни – в третата четвърт след нея не успяваме да задържим нивото от първата част. Не мога да кажа, че се дължи на умора – по-скоро липса на концентрация. Смятам, че сме добър отбор и го показахме и днес.