Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Академик взе реванш от албанци, вече е с 4 победи в Балканската лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:45 / 21.12.2018Коментари (0)2187
©
Академик грабна 4-та победа в Балканската баскетболна лига. Пловдивският тим победи гостуващия Теута с 89:73 /19:25, 19:10, 20:15, 31:23/, но успехът не дойде лесно и студентите успяха да се откъснат чак в последната четвърт. В първия мач между двата отбора в Албания Академик загуби с 3 точки след продължение и затова сега бе важно да спечели с по-голяма разлика.

Въпреки трудностите през първата част отборът на Дарко Костич показа, че е по-класния отбор и заслужено се поздрави с крайния успех.

Мачът започна равностойно, но постепенно гостите взеха превес. Баскетболистите на пловдивския тим имаха проблеми със стрелбата и се озоваха в ролята на догонващи с 6 точки след първата четвърт. Във втората Академик постепенно успя да стопи пасива, благодарение на подобрената защита и добрата игра на Питър Олисемека в подкошието. С тройка на Николов 2.40 минути преди почивката домакините поведоха и успяха да вземат аванс от 3 точки след първата част.

Двубоят се изостри още повече в третата четвърт, в която двата отбора си размениха няколко бързи атаки, а Академик увеличи аванса си на 8 точки след 6 минути игра и тази разлика се запази преди последната решителна четвърт. В средата й домакините за пръв път поведоха с двуцифрена разлика от 10 точки след атрактивна комбинация между Бачев и Олсемека и забивка на нигериеца.

Пловдивчани заиграха още по-добре и до края дори увеличиха аванса си. Най-резултатни за победителите бяха Васил Бачев с 23 точки, от които 4 тройки, Сашо Груев с 14 и Дайшон Найт с 12. Питър Олисемека записа дежурния си дабъл-дабъл от 13 точки и 13 борби. За Теута се отличиха Коупс с 20 точки, Хисенаголи с 19 и Уилсън с 14. В неделя Академик посреща Берое от 18 часа в Колодрума в мач от НБЛ.