Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Успешен дебют на новия треньор! Академик много близо до полуфинал за Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:37 / 27.12.2018Коментари (0)2127
©
Академик Пловдив победи гостуващия Ямбол с 95:78 /26:14, 15:32, 26:14, 28:18/ и взе комфортна преднина преди реванша в четвъртфиналите на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. Това бе успешен дебют за треньора Йордан Янков, който смени преди ден Дарко Костич начело на клуба.

Пловдивският тим започна добре, допусна обрат във втората четвърт, но игра силно след почивката и закономерно натрупа надежден аванс.

Домакините започнаха концентрирано и мотивирано и с много раздвижена игра в двете фази успяха да направят 12 точки преднина още след първата четвърт. Във втората гостите коригираха играта в защита и не само че стопиха пасива си, но и поведоха с точка 2.28 минути преди почивката с тройка на Уилямс, а в оставащото време натрупаха и 5 точки аванс на почивката.

След нея домакините отново започнаха силно със серия от 10:0 с тройки на Груев и Бачев. Гостите отново се върнаха до точка пасив, но в самия край на третата четвърт Академик успя да се откъсне със 7 точки след добра игра в защита и резултатни бързи атаки.

В последната решителна част домакините продължиха да държат здраво юздите на мача, вдигнаха двуцифрена разлика по средата и до края успяха дори да я увеличат с нова порция здрава защита и бързи атаки.

Най-резултатен за победителите бе Младен Виткович с 19 точки и 7 борби, Васил Бачев добави 17, Дайшон Найт – 16. За гостите се отличиха Айзея Уилямс с 22 точки, Дарин Иванов с 14 и Стоян Петков с 11 точки. Реваншът в Ямбол е на 16 януари.