Спортните новини: Днес (9) | Вчера (28)
Академик загуби от Рилецо в Балканската лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:04 / 09.03.2018Коментари (0)3666
Академик Бултекс 99 загуби като гост на Рилски спортист с 85:92 /19:25, 28:18, 23:26, 19:19/ в предпоследния си мач от редовния сезон на Балканската лига, който не бе от особено значение и за двата тима. Така пловдивският тим остана пети в класирането, но ще мине пред четвъртия Башкими, загубил последния си двубой от Левски Лукойл с 86:98 в София.

Във вторник Академик Бултекс 99 гостува на Левски Лукойл и дори при загуба ще се изравни по точки с Башкими, но ще го измести, тъй като има по-добри показатели в директните срещи. Студентите могат да завършат и трети ако победят Левски Лукойл с поне 3 точки разлика.

При 4-то място тимът на Асен Николов ще играе с Башкими на плейофа за влизане във финалната четворка, а при 3-то - с Тирана или Ибар, които ще определят 6-ия в директен мач в Тирана на 13 март. И в двата случая пловдивският тим ще е домакин на реванша.

Началото на мача в Самоков бе за Академик Бултекс 99, който поведе с 13:2 и 25:13. Домакините обаче обърнаха нещата и се оттеглиха на почивка с 4 точки аванс. В третата четвърт пловдивският тим отново излезе минимално напред, но трудно удържаше съперника под коша и позволи нов миниобрат.

В заключителната част Рилски спортист поддържаше минимална преднина от 3-5 точки и в крайна сметка съумя да грабне победата. Академик Бултекс 99 вкара три пъти повече тройки от съперника си - 12 срещу 4, но в отсъствието на контузения Никола Маравич отстъпваше в подкошието - 31:44 при борбите.

Мартин Дурчев и Васил Бачев вкараха по 4 тройки за пловдивчани и завършиха съответно с 19 и 18 точки. Айдея Юмипиг също се отчете с 18 точки, във втория си мач след дългото си отсъствие поради контузия Васил Михайлов се включи много добре и вкара 14 точки.

Еван Раванел направи дабъл-дабъл за Рилски спортист с 19 точки и 11 борби, Травис Тейлър бе най-резултатен в мача с 25 точки, Мартин Маринов вкара 16.