Спортните новини: Днес (11) | Вчера (28)
Браво! Титла и трето място за децата на Академик от Балканската купа в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:02 / 29.10.2017Коментари (0)3383
©
Академик Бултекс 99 се представи отлично на първия турнир в Пловдив от новосъздадената Балканската купа по баскетбол за подрастващи. Пловдивският клуб безапелационно спечели първото място при 14-годишните, а 12-годишните момчета станаха трети.

На финала при по-големите възпитаниците на Йордан Иванов победиха повече от убедително Балкан с 81:64. Припомняме, че тази формация на пловдивския тим миналата година стана държавен шампион за деца до 12 г.

Сегашният отбор в тази възраст, воден от Димитър Димитров, също се представи отлично и завоюва третото място, след като надигра сръбския Актавис със 78:57.

Ето и всички резултати от финалите:

До 12 години:
За 1-2 място: Балкан - Вардар 70:59
За 3-4 място: Академик Бултекс 99 - Актавис 78:57
За 5-6 място: БУБА Баскетбол - ДИНО Скопие 97:48

Крайно класиране: 1. Балкан, 2. Вардар, 3. Академик Бултекс 99, 4. Актавис, 5. БУБА Баскетбол, 6. ДИНО Скопие

До 14 години:
За 1-2 място: Академик Бултекс 99 - Балкан 81:46
За 3-4 място: Вардар - БУБА Баскетбол 69:48
За 5-6 място: ПАО Букурещ - Актавис 54:52

Крайно класиране: 1. Академик Бултекс 99, 2. Балкан, 3. Вардар, 4. БУБА Баскетбол, 5. ПАО, 6. Актавис

По регламент победителят във всеки турнир получава 6 точки, вторият - 5, третия - 4, четвъртият - 3, петият - 2 и шестият - 1 точка. След изиграването на 6-те турнира първите 4, събрали най-много точки, формират финална четворка, като правото на домакин ще получи лидерът в класирането.

Купата на шампионите от Академик Бултекс 99 до 14 години връчи шефът на отдел Спорт към Община Пловдив Петър Зехтински. Той удостои и с индивидуален приз избрания за MVP на турнира Симеон Иванов от пловдивския тим.

Припомняме, че Общината помогна финансово този турнир да бъде проведен. На трибуните бе и директорката на Спортното училище Илияна Данчева. В общежитията на учебното заведение бяха настанени гостуващите отбори /по един в двете възрастови групи пребиваваше в домовете на децата домакини по регламент/.

Гостите бяха изхранвани в стола на училището. Всички участници изразиха задоволството си и благодариха за отличните условия по организацията и провеждането на надпреварата.