Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Отлична новина за пловдивския баскетбол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:50 / 17.01.2018Коментари (0)5572
Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа победа и като гост над Берое с 81:79 в най-интересния и напечен сблъсък от програмата на четвъртфиналите на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. Така пловдивчани си осигуриха място на полуфиналите срещу Рилски спортист, а Купата на България ще има нов притежател.

Припомняме, че в първия мач в зала Сила в Пловдив възпитаниците на Асен Николов бяха спечелили с 6 точки разлика.

Двубоят тази вечер в Стара Загора отново донесе много страсти, а късата пейка на домакините си каза думата. Берое започна много добре мача, като вкара 31 точки в първата част, не без помощта на точния мерник на Майк Ди Нуно. Той започна мача все едно иска да подобри постижението си от 11 точки в последния мач на Берое от НБЛ, но прегоря и в началото на последната четвърт бе дисквалифициран.

Пловдивчани пък имаха явно превъзходство в борбата под кошовете, като записаха цели 18 овладени топки в нападение.

Мартин Дурчев завърши с 20 точки, 4 борби и 5 асистенции. 14 добави Айзия Уимпиг, а с 13 се отличиха Васил Бачев и Никола Маравич. Трима от играчите на гостите пък напуснаха преждевременно терена заради пет лични нарушения.

Ди Нуно отново бе най-резултатен с 30 точки за Берое. Впечатляващ мач и 40 минути без смяна на терена записа Александър Янев, който приключи с 16 точки и 16 борби. Евгени Хаджирусев добави 14 точки.