Спортните новини: Днес (20) | Вчера (28)
Трудна, но много ценна победа на Академик в Балканската лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:08 / 03.01.2019Коментари (0)2221
©
Академик Пловдив грабна трудна, но ценна и заслужена победа срещу гостуващия Блокотехна с 82:77 /17:22, 26:14, 16:18, 23:23/ в мач от Балканската баскетболна лига, който се игра в Колодрума. Двубоят премина през доста обрати, авансът на домакините стигна до 15 токи в третата четвърт, но македонският тим игра много агресивно в защита и опита всичко, за да се домогне до победата.

Пловдивският тим обаче игра по-точно в решителните моменти и се поздрави с крайния успех. Така завърналият се на поста старши треньор Асен Николов ознаменува с победа повторния си дебют, а отборът му е начело в класирането с 5 победи и 3 загуби.

Академик започна мача със серия от 7:0, но гостите отвърнаха с 13:0 след три тройки на Миятович. В крайна сметка първата четвърт завърши с аванс от 5 точки за Блокотехна. Македонският тим успяваше да поддържа крехката си преднина до средата на втората четвърт, когато момчетата на Асен Николов заиграха по-агресивно и вдъхновено и с добра защита и резултатни бързи атаки излязоха със 7 точки аванс на почивката.

Добрата игра на Академик продължи и в средата на третата четвърт разликата скочи на 15 точки със зрелищна забивка на един от най-ниските на терена – Дайшон Найт. Гостите обаче реагираха и успяха да смалят пасива си под 10 точки и само до 5 преди последната решителна част.

Четири минути преди края авансът на домакините бе само 2 точки, но Дайшон Найт внесе сигурност с два поредни коша. 6-ата тройка на Миятович отново върна интригата, но до края домакините не позволиха изненада.

Най-резултатен за победителите бе Дайшон Найт с 27 точки, Васил Бачев добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, Никола Вуйович се отчете с 11 точки и 8 борби. За домакините над всички бе Данило Миятович с 41 точки, от които 6 тройки, Горан Главчев добави 11, Петър Николич – 10.

Преди началото на мача президентът на Академик Васил Врачев зарадва с букет цветя и поздравителен плакет спортния директор Тина Димитрова, която вчера отпразнува 50-годишния си юбилей.