Спортните новини: Днес (2) | Вчера (28)
Страхотна игра и голям обрат за Академик в Самоков
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:07 / 24.03.2018Коментари (0)4600
© НБЛ
Академик Бултекс 99 Пловдив изигра страхотен мач и победи Рилски спортист като гост със 78:74. Самоковци имаха аванс от 10 точки на полувремето, но пловдивчани успяха да направят обрат и да се поздравят с успех.

Така двата тима се изравниха във временното класиране на Националната баскетболна лига, като имат вече актив от 13 победи и 6 загуби.

Академик Бултекс 99 започна по-добре мача и след десет минути игра поведе с 16:18. Последва силна втора четвърт за самоковци, след която играчите на Людмил Хаджисотиров водеха с 38:28.

Серия от 11-0 малко след началото на третата част позволи на гостите от Пловдив да се върнат в мача и след 30 минути таблото показваше равенство – 58-58.

Последната четвърт започна с размяна на кошове от страна на двата тима и нито един от тях не успяваше да вземе превес. В средата на частта обаче възпитаниците на треньора Асен Николов отново се активизираха и след серия от 10-5 успяха да дръпнат с 5 точки преднина.

Тя се запази до последната минута от двубоя, в която Дерек Райт успя да отбележи тройка и да свали изоставането на Рилецо до само 2 точки. Последва нова размяна на кошове, след която тимът от Самоков се опита да играе преса, но забрави за Никола Маравич, който бе в полето на домакините. Той получи топката, бе фаулиран и с това мачът на практика приключи, а пловдивчани спечелиха двубоя.

За Рилски спортист най-резултатни бяха Дерек Райт с 18 точки, Шелдън Джетър с 13 и Златин Георгиев с 12.

За Академик Маравич приключи с 25, Дурчев с 18, а Сашо Груев вкара 12.

В следващия кръг на НБЛ Академик Бултекс 99 ще гостува на Балкан, а Рилски спортист ще пътува за Плевен.