Спортните новини: Днес (15) | Вчера (28)
Драма след продължение, но Академик отново е непобедим!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:35 / 21.10.2017Коментари (1)3975
Академик Бултекс 99 грабна страхотна победа в истинска драма след продължение срещу гостуващия Рилски спортист със 79:74 /23:21, 12:15, 19:18, 16:16, 9:4/. Така пловдивският тим продължава да е на върха в класирането в Националната баскетболна лига с 3 успеха от 3 мача и от началото на сезона е непобеден в първенството и Балканската лига - общо 5 от 5.

Отборът на Асен Николов показа умения и характер в решителните моменти и заслужено се поздрави с крайния успех.

Първото полувреме бе напълно равностойно. В откриващата четвърт противно на очакванията домакините не успяха да вкарат нито една тройка от 5 опита, но компенсираха с добра защита, 80 процента успеваемост на двете точки и няколко успешни бързи атаки в края на частта.

Във втората четвърт студентите два пъти се откъсваха с 4-5 точки, но така и не можаха да дръпнат напред. Мануел Джонсън и Шакир Смит вкараха по една тройка, но този път отборът показа лоша успеваемост под коша и на почивката двата тима се оттеглиха с точка преднина на гостите.

След почивката бясната гонитба в резултата продължи с пълна сила, като този път бе ред на домакините да стопяват пасив от 4 точки в третата и от 6 точки в последната четвърт. В края гостите пак дръпнаха с 4 точки, но Дурчев и Ваклинов върнаха равенството точно минута преди края. Юмипиг вкара два фаула, но гостите върнаха 2 точки и в крайна сметка се стигна до продължение.

В него Юмипиг изригна с две последователни тройки и даде аванс от 5 точки на Академик Бултекс 99, който пловдивският тим съумя да удържи до края.

Най-резултатен за успеха бе Мануел Джонсън с 19 точки и 6 борби. Айзея Юмипиг добави 14. По 12 имат Мартин Дурчев и Шакир Смит. Станислав Ваклинов завърши с дабъл-дабъл от 11 точки и 10 борби.

Домакините вкараха 9 тройки срещу 7 на гостите. За Рилски спортист по 15 точки отбелязаха Мартин Маринов и Златин Георгиев. Дерек Райт се отчете с 13, а Травис Тейлър записа 12 точки и 12 борби.