Спортните новини: Днес (21) | Вчера (28)
Марица с лекота на полуфинал за Купата, Орлов и Петков пак размениха ролите си
Автор: Стойчо Генов 09:09 / 05.03.2020Коментари (0)1484
©
Марица (Пловдив) започна защитата си на Купа България с категоричен успех в четвъртфиналния си мач срещу Перун (Варна). Водени от треньора Владимир Орлов, петкратните носителки на трофея се класираха за полуфиналите след победа с 3:0 (25:8, 25:6, 25:7), изкована след едва 51 минути игра в зала Колодрума.

Огромната разлика в класите на двата отбора бе очевидна от началото до края на срещата и в нито един момент не се получи каквато и да било интрига относно изхода на отделните геймове. В първата част Силвия Андреева и Александра Миланова бяха стопроцентови в нападение, като последната с мощна атака отбеляза за крайното 25:8.

Във втория гейм гостенките записаха едва шест точки, като пет от тях дойдоха от непредизвикани грешки на Жълто-сините. След 7:5 в третата част, Марица направи серия от 14 поредни точки, включваща и два аса на Андреева. Със седмата си точка в този гейм, Миланова донесе мачбол, а секунди по-късно бе оформено и победното 25:7 след грешка в нападение от страна на Перун.

Топреализатор на мача стана Александра Миланова с 15 точки за победителките, следвана от съотборничката си Добрина Христоскова с 14, от които три аса и две блокади.

За полуфиналите вече се класираха и отборите на Славия (София) и Левски (София), които по-рано днес победиха съответно ЦСКА (София) и Раковски (Димитровград) в своите четвъртфинални срещи. Четвъртият мач за място сред полуфиналистите, между Казанлък Волей (Казанлък) и Берое (Стара Загора), все още се играе. Пълният жребий за двубоите по пътя към големия финал ще се тегли на 16 март.