Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
"Марица" се представи достойно срещу колоса "Динамо" пред 4000 души в "Колодрума"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:26 / 27.11.2019Коментари (5)7186
В страхотна атмосфера, пред около четири хиляди зрители в зала Колодрума, Марица (Пловдив) се представи достойно срещу руския гранд Динамо (Москва), но отстъпи с 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 17:25) във втория си мач от Група Е в Шампионската лига.

Руският тим влезе силно в мача и бързо дръпна напред с 4:1 след серия от четири поредни точки. Гостенките наложиха контрол на игрището, най-вече благодарение на многото непредизвикани грешки от страна на Марица. С влизането на Александра Миланова от ъгъла, играта на пловдивчанки придоби свежест, но това не бе достатъчно за обрат – 25:18 за Динамо със седем точки от капитанката Наталия Гончарова. Жълто-сините намалиха драстично брака през втората част, значително подобриха посрещането и атаката. Геймът се разви равностойно до 11:11, но серия от четири поредни точки даде преднина на Марица, която българските шампионки не изпуснаха до края. Тръгна играта на американския диагонал Алекзандра Холстън, която наниза седем точки за крайното 25:22, оформено с бърза атака през центъра на канадската националка Дженифър Крос.

От началото до края на третия гейм инициативата отново бе на страната на Динамо. Американската им разпределителка Лорън Карлини разнообрази нападението на руския тим и, въпреки борбения дух на пловдивчанки, които допуснаха само една непредизвикана грешка в гейма, крайният резултат бе категоричен в полза на гостенките – 25:17. След три поредни точки Марица успя да поведе с 9:8 в четвъртия гейм, но последва светкавична реакция от страна на Динамо – серия от седем точки при сервиси на Хелена Хавелкова. Това вече като че ли окончателно сломи Марица. Момичетата на Владимир Орлов отново започнаха да допускат доста грешки и така се стигна до още едно 25:17 и победа с 3:1 гейма за московския тим.

Топреализатор на мача стана Наталия Гончарова с цели 26 точки за победителките. Най-резултатни за Марица бяха Алекс Холстън с 16 точки и Десислава Николова с 13.

В другия мач от групата днес, френският РК Кан (Кан), с бившата маричанка Мира Тодорова в състава си, изненада като гост руския Уралочка-НТМК (Екатеринбург), побеждавайки го с 3:2 (26:28, 25:14, 23:25, 25:16, 15:12). Именно на Уралочка гостуват Жълто-сините за следващата си среща в Шампионската лига, като в двубоя на 19 декември от 16:00 б.в. и двата тима ще се борят за първата си победа.