Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Жалко! Марица загуби на 99,9 % шансове за четвъртфинал в Шампионска лига
Автор: Стойчо Генов 09:32 / 07.02.2020Коментари (0)4139
Вчерашният мач между руските Уралочка-НТМК (Екатеринбург) и Динамо (Москва) в Група Е на Шампионската лига се разви по най-неблагоприятния начин за Марица (Пловдив). Столичанки постигнаха чиста победа с 3:0 (25:20, 25:16, 25:23) гейма като гости и това остави българския шампион без шансове за първото място в групата.

Нещо повече - жълто-сините имат вече илюзорни шансове да продължат на четвъртфиналите сред 8-те най-силни отбора в Европа. В класирането преди последния кръг лидер е френският РК Кан с 3 победи, 9 точки и 12:9 гейма, следван от Динамо с 3 победи, 9 точки и 10:8 гейма и от Марица с 2 победи, 7 точки и 10:11 гейма.

При всички случаи Марица трябва да победи Уралочка с 3:0 или 3:1, за да съхрани поне теоретични шансове за четвъртфинал. При 3:0 пловдивчанки със сигурност ще се бетонират на втората позиция, докато при 3:1 единственото, което може да остави българките на трето място, е петгеймов мач между Динамо и Кан в Москва.

Както е известно, освен първенците в петте групи, за следващия кръг се класират и трите подгласника с най-добри резултати. Надеждата Марица да попадне сред тях обаче зависи от резултати, които ако се получат, ще бъдат по-скоро сензационни.

Жълто-сините няма как да изпреварят втория в Група B, където турският ВакъфБанк (Истанбул) и италианският Савино Дел Бене (Скандичи) вече имат по 4 победи. Вторият в Група А – турският Фенербахче Опет (Истанбул), вече има 3 победи и 11 точки, което също е актив, недостижим за пловдивчанки.

Остават Групи C и D. Шансът за нашите е в Група D френският Нант да спечели гостуването си на световния клубен първенец Антонио Караро Имоко (Конеляно, Италия), който е непобеден до този момент.

В Група C пък трябва и двата отбора, които се борят за второто място, да загубят последните си мачове. Първият е полският ЛКС Комерскон (Лодз), който е с 3 победи и 8 точки в момента, да загуби като гост на настоящия европейски шампион Игор Горгондзола (Новара, Италия). Вторият обаче е германския Алианц МТФ (Щутгарт), който е с 3 победи и 10 точки, да падне като домакин с 0:3 или 1:3 от украински Химик (Южне), който до момента няма победа.