Спортните новини: Днес (3) | Вчера (28)
Марица приема днес варненки в първи мач за Купа България
Автор: Стойчо Генов 13:47 / 04.03.2020Коментари (0)1380
Актуалният носител на Купа България Марица (Пловдив) започва защитата на трофея с домакинство на Перун (Варна) в двубой от четвъртфиналите в турнира. Срещата ще се проведе днес от 18:00 часа в зала Колодрума в Пловдив.

За разлика от миналия сезон през този регламентът е леко променен. Сега на четвъртфиналите отборите ще играят в един мач на директна елиминация, а не както беше през 2019-а година с два мача на разменено гостуване.

Двойките за четвъртфиналите бяха определени от класирането на отборите в НВЛ след първия полусезон и се тегли жребий единствено за домакинствата. Марица отново играе срещу варненския Перун, който срещна в турнира на тази фаза и през миналия сезон. След две категорични победи с по 3:0 шампионките продължиха към полуфиналите.

В срещи от последния трети допълнителен турнир в НВЛ през изминалата седмица Марица победи с 3:1 (25:12, 25:18, 23:25, 25:22) Левски (София) и Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:17, 25:11, 25:14). Перун игра три срещи и загуби и трите след поражения от Берое (Стара Загора) с 0:3 и два мача с ЦСКА (София) в един ден, като едната среща беше преместена от 11-ия кръг в НВЛ. Варненки загубиха и двете срещи с Червените с 0:3.

Във временното класиране в НВЛ Марица е лидер със 18 победи от 18 мача, а Перун все още няма спечелен гейм и е на последното осмо място. Жребият за полуфиналите в турнира Купа България 2020 ще се тегли на 16 март в офиса на БФВ и той ще бъде пълен.

Финалният турнир на Купа България 2020 ще се проведе след завършването на финалния плейоф на първенството, а заявки за домакинство се приемат до 6 март.

Маричанки са печелили турнира пет пъти (2012, 2015, 2017, 2018, 2019) и този сезон ще преследват спечелване на шеста Купа България.