Спортните новини: Днес (13) | Вчера (28)
Страхотен край! Марица прекърши и втория най-титулуван отбор в Шампионската лига!
Автор: Стойчо Генов 20:54 / 18.02.2020Коментари (4)9313
Марица (Пловдив) приключи по страхотен начин участието си в женската волейболна Шампионска лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. След гръмката победа над Динамо (Москва), сега жълто-сините удариха и втория най-титулуван отбор в надпреварата - руския Уралочка (Екатеринбург). Пловдивчанки се наложиха с 3:2 (25:19, 21:25, 25:17, 22:25, 20:18) гейма в зрелищен двубой в зала "Колодрума".

Битката на терена продължи 2 часа и 25 минути. За съжаление, този успех не бе достатъчен на Марица да се класира за четвъртфиналите в турнира.

В другия мач от Група Е Динамо (Москва) разгроми френския Кан с 3:0 гейма. Така Динамо завърши на първо място в групата и се класира за директните елиминации в четвъртфиналите. Марица записа най-доброто си участие в турнира досега, приключвайки с актив от 9 точки (3 победи и 3 загуби, 13:13 геймова разлика), но остана на трето място. Втори е Кан със същия актив, но 12:12 геймова разлика. Французойките имат обаче по-добро съотношение в спечелените точки - 533:517, срещу 552:560 за Марица. На последното четвърто място остана Уралочка с 6 т.

Проверка на Plovdiv24.bg показа, че дори Марица да бе успяла да победи с 3:0 или 3:1 гейма, отново нямаше да може да се класира за четвъртфиналите.

Емилия Димитрова бе наградена като най-полезен играч (MVP) на мача. Топреализатор на срещата стана Ксения Парубец с 27 точки за гостенките. Най-резултатна за Марица бе Александра Миланова с 19 точки, следвана от Кремена Каменова и Емилия Димитрова с по 17. Миланова и Христина Вучкова се отличиха и с по пет точкови блокади.