Спортните новини: Днес (15) | Вчера (28)
Чудо! След близо година най-после наш отбор взе гейм от Марица
Автор: Стойчо Генов 21:16 / 27.02.2020Коментари (0)2618
©
Марица (Пловдив) записа 10-ата си поредна победа във всички турнири през 2020 година. Шампионките победиха Левски (София) 3:1 (25:12, 25:18, 23:25, 25:22) гейма в зала "Младост" в Димитровград в първа среща от третия допълнителен турнир в НВЛ. С актив от 51 точки и 51:1 гейма жълто-сините са убедителни лидери във временното класиране. Левски остава на второто място с 12 победи и четири загуби от 16 изиграни срещи.

Марица стартира двубоя с четири точки аванс при 7:4, стигна се до 15:11, геймът беше спечелен с 25:12 след грешка при посрещане на Левски. След равностойно начало на втория гейм, момичетата на Иван Петков направиха по-сериозен аванс при 9:4, техническото прекъсване дойде при 12:7 за жълто-сините. След ас на Лора Китипова маричанки затвориха гейма с 25:18.

Пловдивчанки поведоха с 6:1 в началото на третия гейм. Постепенно Левски намали изоставането си на само точка – 9:8 и поведе при 11:10. Постепенно сините излизаха с преднина от една или две точки и се стигна до 22:20 за Левски. Марица изравни – 22:22, но Левски стигна до два геймбола при 24:22, първият беше неутрализиран, но при втория Сините успяха да спечелят третата част с 25:23. Така Марица загуби за първи път гейм в България. Като последно шампионките бяха загубили гейм във третия финален плейоф през миналия сезон отново срещу Левски, когато те спечелиха с 3:1 в София и триумфираха с петата си поредна титла в НВЛ.

В четвъртата част маричанки поведоха със 7:3. Стигна се до 16:11, а мачът беше затворен при 25:22 след успешна атака на Кремена Каменова.

Христина Вучкова стана най-резултатна за шампионките с 19 точки, от които 8 блокади. Следват Емилия Димитрова със 17 точки, от които пет аса и Кремена Каменова с 15 точки. Най-резултатна за Левски стана Мария Йорданова с 15 точки.

Следващата среща на маричанки от третия допълнителен турнир в НВЛ ще бъде на утре, 28 февруари (петък), от 16:00 в зала "Младост" в Димитровград срещу домакина Раковски (Димитровград).