Спортните новини: Днес (15) | Вчера (28)
3 от 3 за Ботев срещу Локо в елитните юношески групи
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:26 / 09.10.2018Коментари (0)2931
©
Ботев се наложи с 4:2 над Локомотив в пловдивското дерби от 6-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра пред около 150 зрители в Коматево.

С победата Ботев записа трети успех в трите мача срещу Локо в Елитните юношески групи през този сезон. Преди това "жълто-черните" се наложиха с 4:1 над "смърфовете" в U19, а преди два дни сториха същото с 3:0 при U15.

В 18-ата минута след центриране от корнер Божидар Зелямов стреля красиво от въздуха и прати топката в мрежата на "канарчетата" за 0:1.

Радостта на гостите бе кратка и само 6 минути по-късно Георги Трифонов бе съборен в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа за Ботев. От бялата точка Иво Казаков не сбърка и изравни - 1:1.

Веднага след изпълнението на центъра "канарчетата" отнеха топката и организираха светкавична атака, в края на която Георги Трифонов остана очи в очи с вратаря на "смърфовете" и го преодоля, извеждайки ботевистите напред - 2:1.

В 38-ата минута голмайсторът за "черно-белите" Зелямов сбърка грубо при изнасяне на топката, след което изрита играч на "канарчетата" в наказателното поле, а съдията посочи за втори път бялата точка. Този път с изпълнението се нагърби Георги Трифонов, а нападателят без проблеми прати вратаря в обратния ъгъл за 3:1.

Второто полувреме стартира по начина, по който завърши първото - с гол за Ботев. В 53-ата минута Атанас Стоименов овладя на 25 метра от вратата на "смърфовете" и с фантастичен удар прати топката под напречната греда за 4:1.

В 62-ата минута "канарчетата" бяха близо до пети гол, след като удар на Георги Трифонов от средна дистанция се отклони от страничния стълб.

В 63-ата минута след центриране от свободен удар Христо Русков бе оставен непокрит и с удар от 10 метра намали на 4:2.

Ботев е лидер в класирането с пълен актив от 18 точки, а Локо е 10-и с 5 точки.