Ботев спечели титлата в Елитната група до 17 години
Автор: Стойчо Генов 15:11 / 11.05.2019Коментари (0)2803
©
Ботев (Пловдив) спечели Елитната юношеска група до 17 години! В среща от 27-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 3:1 над Черно море на стадион "Корабостроител" във Варна.

По този начин "жълто-черните" станаха недостижими на върха три кръга преди края на шампионата, след като отвориха аванс от 11т. пред втория Левски и третия ЦСКА-София.

В изиграните 27 кръга момчетата на Петър Пенчев записаха 23 победи, 3 равенства и едва едно поражение. "Жълто-черните" са реализирали и впечатляващите 92 гола, като са допуснали едва 15 попадения във вратата си.

В 12-ата минута голмайстърът на пловдивчани Георги Трифонов откри резултата, след удар от близка дистанция. В 22-ата минута центриране от фаул свари неподготвена отбраната на "канарчетата" и нападател на "моряците" изравни - 1:1.

В 42-ата минута топката бе центрирана отляво по атаката на Ботев, Георги Трифонов пропусна кълбото и то се озова в Атанас Чернев, който от няколко метра прониза вратаря за 2:1.

Второто полувреме стартира великолепно за ботевистите, които след по-малко от 120 секунди игра ликуваха. Георги Трифонов отне топката от отбраната на Черно море и въпреки опитите на защитниците да бъде спрян напредна и прокара кълбото между краката на вратаря за 3:1, реализирайки своя 26-ти гол от началото на сезона.

Ботев игра в състав: Милко Баданов, Венцислав Богданов, Атанас Чернев, Мерт Салимехмед, Атанас Стоименов, Петър Итов, Мартин Русев (к), Георги Господинов, Стефан Попов, Иво Казаков, Георги Трифонов.