Ботев се подигра с прехваления тим на Чандъров
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:42 / 17.09.2017Коментари (0)4979
© ПФК Ботев Пд
Ботев (Пд) постигна великолепна победа с 5:1 над Септември (София) в мач от 6-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на базата в село Герман, където септемврийци играят домакинските си сблъсъци.

Собственик на Септември е бившият финансов благодетел на Ботев Румен Чандъров.

"Канарчетата" за пореден път не оставиха шанс на своя съперник и записаха пети пореден шампионатен успех. Момчетата на Стефан Стоянов са еднолични лидери в класирането, като дори са с мач по-малко от останалите отбори.

Още в 5-ата минута резултатът бе открит, след като Петър Дашев центрира отдясно, а Иван Василев с удар от въздуха простреля вратаря за 1:0.

В 16-ата минута "канарчетата" стигнаха до втори гол, дошъл след многоходова акция. Тодор Петков пусна към Кристиан Добрев, който с глава отклони към Иван Василев, а нападателят овладя и намери Добрев по левия фланг, бързоногият футболист напредна и с удар в далечния ъгъл покачи на 2:0.

Второто полувреме стартира по перфектен начин за ботевистите. В 45-ата минута "жълто-черните" повториха упражнението от първия гол и Петър Дашев центрира към Иван Василев, който този път с глава вкара за 3:0.

След само четири минути "канарчетата" отново ликуваха. Момчетата на Стефан Стоянов изпълниха късо корнер, Благовест Данчев центрира и Иван Василев засече, топката се отклони от гредата, но попадна в Димитър Пройчев, който с хладнокръвен удар между купа от играчи покачи на 4:0.

В 51-ата минута домакините получиха спорна дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Ботев. При последвалото изпълнение обаче Марио Усков отново запази мрежата си суха, спасявайки удара от бялата точка.

В 54-ата минута Благовест Данчев бе съборен в наказателното поле на Септември, а съдията отсъди втора дузпа, реализирана от фаулирания Данчев - 5:0.

В 63-ата минута домакините стигнаха до почетен гол, който по-скоро дойде като подарък от "канарчетата". Димитър Пройчев бе с топка в крака пред наказателното си поле, но се забави и кълбото му бе отнето, след което нападател остана сам срещу Усков и вкара за 1:5.