Футболист на Ботев с нов гол за България
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:24 / 07.09.2018Коментари (0)3986
©
Юношеският национален отбор на България до 17 години завърши наравно 2:2 с връстниците си от Вестфалия в контролна среща. Двубоят се игра в Германия, а с него "лъвовете" приключиха подготвителния си лагер.

"Трикольорите" изоставаха с 0:2 до почивката, но през втората част стигнаха до равенството. Първото попадение за българите бе дело на юношата на Ботев Георги Трифонов, а вторият гол бе реализиран от Мартин Петков от Левски след асистенция на Иво Казаков.

В трети пореден мач селекционерът на България Марчо Дафчев не направи особени промени в състава си. Като титуляри стартираха "канарчетата" Милко Баданов, Станислав Работов, Станислав Шопов, Мартин Русев и Георги Трифонов.

Баданов, Работов и Русев записаха пълни 90 минути, докато Трифонов и Шопов бяха заменени в 50-ата минута на срещата. Венцислав Богданов и Иво Казаков се появиха след почивката и играха по 30 минути, а Стефан Попов не взе участие в двубоя.