 © |  | Ботев разгроми с 4:0 Пирин (Благоевград) в среща от последния есенен кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на един от терените на базата в село Рилци."Канарчетата" направиха силен мач и заслужено се поздравиха с убедителния успех. По този начин "жълто-черните" записаха 10-та победа в последните 11 мача и общо 13-та от началото на сезона.
Резултатът бе открит в 20-ата минута, когато пловдивчани организираха многоходова атака с едно докосване и Димитър Тонев бе изведен сам срещу вратаря, като не пропусна - 1:0. В края на първата част ботевистите вкараха два бързи гола, с които предрешиха крайния изход.
В 32-ата минута Станислав Шопов овладя топката в центъра на терена, напредна и с удар от средна дистанция се разписа за 2:0. След по-малко от 120 секунди Димитър Балинов центрира остро, а Иван Василев с глава направи преднината на "жълто-черните" класическа.
През второто полувреме наставникът на ботевистите Стефан Стоянов извърши няколко промени в състава си. С пропуски пред вратата на "орлетата" се отчетоха родените през 2002 година Даниел Иванов и Иво Казаков.
Три минути преди края на редовното време носителите на Купата на България стигнаха и до четвърти гол. Атанас Янков шутира от границата на наказателното поле, вратарят изби, но право в краката на Димитър Пройчев, който от близка дистанция оформи крайния резултат.
По този начин Ботев ще зимува на първото място във временното класиране с актив от 40 точки. На второ място е ЦСКА-София с 36 точки, колкото има и третият Левски. Топ5 допълват Черно море и Лудогорец, съответно с 29 и 28 точки. |