Ботев разнебити Берое със 7:1 и направи нова крачка към титлата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:33 / 14.04.2018Коментари (0)5525
©
Ботев направо разнебити Берое със 7:1 в мач от 23-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години, който се игра в Коматево. С постигнатата победа "канарчетата" се възползваха от грешната стъпка на Левски и отвориха аванс от 12 точки пред "сините". В същото време, "жълто-черните" прекъснаха отличната серия на "заралии" от шест поредни шампионатни победи в U17.

В 16-ата минута топката бе върната към вратаря на гостите, той се засуети и в опита си да изчисти я прати в гърба на Емил Колев, а нападателят овладя и на празна врата вкара за 1:0.

Не бяха изминали и 120 секунди, когато "канарчетата" ликуваха за втори път. Топката бе центрирана отдясно към наказателното поле на Берое, а Иво Казаков с удар от 10 метра покачи на 2:0.

Две минути преди края на първата част Димитър Тонев бе изведен очи в очи с вратаря на гостите и пусна към Иво Казаков, който на празна врата вкара за 3:0.

Второто полувреме стартира с феноменален гол за "канарчетата", дошъл след точно осем секунди игра. Момчетата на Стефан Стоянов изпълниха заучено център и след няколко подавания Иво Казаков бе изведен сам срещу вратаря и пусна топката между краката му, като с това попадение талантливият нападател оформи своя хеттрик - 4:0.

След по-малко от минута главният съдия направи подарък на гостите от Стара Загора и им даде доста спорна дузпа, превърната в гол - 4:1. Това обаче по никакъв начин не смути "канарчетата" и те продължиха да са пълни господари на терена.

В 48-ата минута Слави Шопов и Димитър Тонев изпълниха поредното заучено положение, като двамата комбинираха от свободен удар и Тонев центрира, а Тодор Петков на задна греда с глава покачи на 5:1.

В 61-ата минута Атанас Янков засече с глава центриране отляво, а топката за втори път се спря в страничната греда.

В заключителните минути един от най-добрите на терена за Ботев в този мач - Станислав Шопов, застана под прожекторите и вкара два бързи гола. В 77-ата минута халфът се разходи между четирима защитници и останал сам срещу вратаря вкара за 6:1, а две минути по-късно с удар от 20 метра прати кълбото в мрежата за крайното 7:1.

По този начин след изиграването на 23-ия кръг Ботев събра актив от 62 точки. На второ място е ЦСКА-София с 52 точки, а тройката допълва Левски с 50 точки.

Съставът на Ботев: Милко Баданов, Атанас Янков, Тодор Петков, Димитър Балинов, Габриел Земярски (к), Димитър Пройчев, Димитър Тонев, Благовест Данчев, Станислав Шопов, Емил Колев, Иво Казаков (Венцислав Богданов, Даниел Иванов, Георги Трифонов).