Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Марица елиминира Спартак и е на полуфинал в първенството при U19
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:48 / 21.06.2023Коментари (0)1533
©
Отборът на Марица се класира на полуфинал в Държавното първенство по футбол за юноши старша възраст (U19). Възпитаниците на треньора Красимир Иванов победиха с 2:1 Спартак в реванша, който се игра на стадиона в "Кършияка" пред близо 400 зрители. Първият двубой от пловдивското дерби завърши 1:1 и така "жълто-сините" продължават напред с общ резултат 3:2.

Марица поведе в резултата още в 6-ата минута след гол на Ангел Пеев.

Гостите останаха с човек по-малко в 35-та минута след груб фаул на бранител и получен втори жълт картон. Въпреки това спартаклии имаха две добри положения за гол. При първото те също нацелиха гредата, а при второто, в 43-ата минута, Александър Юнаков изравни.

В 55-ата минута Сали Садъков отне топката от вратаря на Спартак и на празна врата отбеляза за 2:1.

В самия край на мача голмайстора за "Спартак" Александър Юнаков получи директен червен картон за спиране на атака на Марица с груб фаул.

За полуфиналите се класираха още отборите на Витоша (Бистрица), Септември (София) и Пирин (Благоевград).

Марица: Николай Пранджев, Станислав Василев, Денислав Неделчев, Ангел Пеев, Христо Цветков, Велизар Тодоров, Виктор Димитров, Сали Садъков, Джошуа Харис - капитан, Георги Вълков, Ивайло Рангелов (Руслан Рангелов, Красимир Фотев, Божидар Шехов, Недялко Вукадинов, Виктор Рачев, Георги Атанасов, Емилио Макавеев, Виктор Петков, Тодор Кузманов). Треньор: Красимир Иванов

Спартак: Кристиян Милушев, Михаил Коев, Тодор Желев, Александър Юнаков, Александър Стаменков, Андрей Яворски, Петко Механджийски, Никола Дишкелов, Георги Миленчев, Борислав Ракев, Васил Стойчев - капитан (Стефан Врацов, Йордан Послийски, Ангел Димитров, Синол Халил, Александър Ладоня, Симеон Пашов). Треньор: Неделин Петров.