Марица спечели детски турнир в Пловдив, Петър Зехтински със специална награда
Автор: Стойчо Генов 09:03 / 31.05.2022Коментари (0)1455
Отборът на Марица (Пловдив) спечели детския футболен турнир за Купата на Кока-Кола, който се проведе на градския стадион "Пловдив“. Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът" и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз.

В състезанието участваха 8 отбора от Пловдив и региона, съставени от момчета, родени след 01.01. 2010 година.

Във финала възпитаниците на треньора Величко Величков победиха ФК Брестник с 2:0.

Третото място в турнира заслужи тимът на Реал (Пловдив) след минимален успех с 1:0 над Дебър (Първомай) в малкия финал.

В спора за 5-ото място Пълдин (Пловдив) надигра Левски (Карлово) с 2:0.

На 7-ата позиция в крайното класиране завърши отборът на Траките 2007 (Скутаре), който победи Сокол (Марково) с 3:1.

Шампионите от Марица бяха наградени от главния координатор на Асоциацията на българските футболисти Николай Христозов. В награждаването се включиха две легенди на пловдивския футбол – Петър Зехтински и Владимир Фатов. Зехтински бе отличен от организаторите с награда за цялостен принос, която му бе връчена от Иван Димов – управител на стадион "Пловдив“.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира Кока-Кола.