Гол от центъра и 200 зрители на юношески мач в Пловдив
Автор: Стойчо Генов 13:17 / 02.10.2020Коментари (0)2620
© ФК Марица
Марица постигна трудна победа с 3:2 над Лидер в среща от 7-ия кръг в Зонална група - юноши младша възраст (2004/2005). Двубоят беше оспорван и изпълнен с обрати, а двата тима показаха хъс за победа, много борба и добра игра. Срещата предизивика и зрителски интерес - близо 200 души наблюдаваха срещата от трибуните.

Гостите поведоха в резултата в 11-та минута, но Ивайло Рангелов изравни 9 минути по-късно. В 32-та минута Алекс Миланов реализира много красив гол, като прехвърли вратаря почти от центъра и даде преднина на Марица.

През втората част двубоят продължи да бъде интересен. Състезателите на Лидер изравниха в 50-та минута. Десетина минути преди края на мача Ангел Пеев отбеляза победния гол за възпитаниците на Красимир Иванов.

Така “жълто-сините" спечелиха срещу силен противник, демонстрирайки повече настойчивост и характер. Гостите, водени от Георги Какалов, също заслужават добри думи за играта си, въпреки че загубиха.

В друг мач от кръга “Чавдар" победи с 0:3 като гост “Сокол" (Марково).

Преди останалите срещи “Марица" дели 3-то/5-то място в класираането с актив от 12 точки. Толкова имат и “Сливен" и “Хасково". “Лидер" е 9-ти със 7 точки. Водач е “Чавдар" с 16. В следващия кръг “Марица" гостува на “Хасково", а срещата е на 11-ти октомври. Ден по-рано “Лидер" са домакини на “Локомотив".