Марица изоставаше с 0:2 на лидера Арда, но се върна в мача
Автор: Стойчо Генов 12:17 / 16.10.2020Коментари (0)2813
© ФК Марица
Марица завърши 3:3 при гостуването си на Арда в среща от 5 кръг на първенството при юношите старша възраст (набор 2002/2003). Двубоят се игра на терена в кърджалийското село Черноочене. Домакините поведоха с 2:0, но жълто-сините показаха характер и стигнаха до пълен обрат - 2:3.

В самия край на срещата тимът от Кърджали стигна до равенството. Голмайстори за Марица бяха възстановилият се от контузия Теодор Фърков и Никола Кондарев, който реализира два гола. В групата за този мач отново бяха включени 8 момчета от набор 2004, а петима от тях взеха участие в мача и се представиха на добро ниво.

С мач по-малко Марица заема второто място с 10 точки (3 победи и 1 равенство), лидер е Арда с точка повече, но от 5 изиграни срещи. В следващия кръг възпитаниците на Кирил Андонов гостуват на Секирово (Раковски), а мачът е на 25 октомври.

В двубой от 9-ия кръг в Зонална група - юноши младша възраст (набор 2004/2005) Марица завърши 1:1 срещу Сините камъни (Сливен). В 20-ата минута Ивайло Рангелов излезе сам срещу вратаря на гостите и го надигра, но стражът го спъна и бе отсъдена дузпа. Тя бе реализирана от Златимир Папазов, който изведе възпитаниците на Красимир Иванов напред в резултата.

До края на срещата пловдивани създадоха 5 чисти голови положения, но не успяха да стигнат до попадение. В 51-та минута гостите от Сливен изравниха след грешка на маричани.

Преди изиграването на останалите срещи Марица заема 5-то място с 13 точки, колкото има и Верея. Сините камъни (Сливен) са седми с 12, а лидер е Чавдар (Пловдив) с 19, пред Хасково и Сливен с по 18 и Локомотив (Пловдив) с 14.

В следващия кръг Марица гостува в Оризари на лидера “Чавдар". Срещата е на 25 октомври.